Menu
Kontaktní údaje seznam přání Hledat
Ztráta zubů

Ztráta zubů

Průzkumy u žen a mužů ve věku nad 60 let dokazují, že každá třetí osoba je v důsledku zubních kazů, parodontózy nebo náhodných úrazů nositelem částečné nebo celkové zubní náhrady, přičemž uvedené příčiny jsou hlavními důvody ztráty zubů.

Díky moderní dentální technologii dokážou všichni své nedostatky skrýt. A každý den mohou prožít s jistotou, že si nikdo nevšimne toho, že nosí zubní náhrady.

V následující části vám oddělení výzkumu Protefix vysvětlí, co vás čeká po vytržení zubů. Poskytne vám také odpovědi na důležité otázky týkající se tématu „zubních náhrad“. Kromě toho vám nabídne množství užitečných rad a tipů a poradí vám, jak žít se zubními náhradami.

Důsledky ztráty zubů

Po vytrhnutí zubu vám v čelisti zůstane hluboká rána, která se musí zacelit a uzavřít. Příroda pomůže vytvořením krevní sraženiny v ráně, která se smísí s pojivovou tkání a transformuje se na kost.

Po jednom až dvou týdnech se rána pokryje ochrannou sliznicí. Pojivová tkáň v krevní sraženině vytvoří síť.

Popsaný proces tvorby kostní hmoty (osifikace) v ráně trvá přibližně dva až čtyři týdny. Během něj se vytváří ochranná vrstva v podobě hřebínkovité membrány. Důležité je, že při ztrátě zubů ztrácí čelist svou původní pevnou strukturu.

Dochází k postupné degeneraci kosti. Čelist se stává více plochou a mění svůj původní tvar. Tento proces trvá několik let, jeho rychlost se však u dolní a horní čelisti liší.

Uvedený proces má za následek také nezvratné změny ústní sliznice. Pojivová tkáň se ztenčuje a je citlivější na mechanické dráždění a otlačení. Častěji dochází ke krvácení sliznice.