Menu
Kontaktní údaje seznam přání Hledat
FAQ

Jaké jsou speciální aktivní účinky Hojivého gelu Protefix?

Hojivý gel Protefix vyváří ochrannou vrstvu, která dobře přilne i k vlhké sliznici, čímž chrání ránu před účinky chemických látek a mechanickým tlakem zubní náhrady nebo strojku. Přináší úlevu od bolesti a podporuje proces hojení rány.

Co je to TGO?

TGO je hlavní složkou Hojivého gelu Protefix, jde o patentově chráněnou aktivní složku s mimořádně dobrou přilnavostí i k vlhké sliznici. Získává se jedinečnou metodou ze speciálních rostlinných olejů a postižené oblasti v ústech překrývá jako náplast.

Jak si mohu rychleji zvyknout na novou zubní náhradu?

V případě, že jste dostali dočasnou zubní náhradu na dobu, než vám vyrobí definitivní, doporučujeme vám po dobu přechodného období používat Fixační podložky Protefix. Po vytržení zubů procházejí dásně procesy rychlé změny a po několika dnech nebude dočasná zubní náhrada sedět. V tomto období zabezpečí její upevnění fixační podložky, které kromě toho chrání před vznikem otlaků a zánětů. Po celou dobu přivykací fáze taktéž doporučujeme denní používání Hojivého gelu Protefix. Studie prokázaly, že uživatelé zubních náhrad, kteří to dělají, si na nové náhrady zvykají mnohem snadněji, protože méně dráždí sliznici.

Proč lze používat Fixační podložky jen u celkových zubních náhrad?

Jemný textilní materiál fixačních položek je vyroben z umělé hmoty a v ústech se nerozpustí. Díky tomu se fixační podložky z celkové zubní náhrady při čištění snadno snímají. U částečných zubních náhrad a náhrad, které jsou připevněné k jednotlivým opěrným zubům nebo plášťovým korunkám, může dojít k zachycení textilního materiálu mezi náhradou a opěrným zubem nebo plášťovou korunkou. Následně může při vyndávání náhrad z úst dojít k jejich poškození.

Co mám dělat, když je uzávěr tuby Fixačního krému Protefix ucpaný?

Když se v uzávěru tuby nashromáždí příliš velké množství krému, může dojít k jeho ucpání – obzvláště pokud je fixační krém vystavený vlhkosti. Proto byste měli udržovat uzávěr v čistotě a suchu a jakýkoli zbytkový krém odstranit setřením vatou nebo vatovou tyčinkou. Nikdy neoplachujte uzávěr tuby tekoucí vodou – jejím působením fixační krém ztuhne a vytvoří ve špičce uzávěru tuhou sraženinu, která brání vytlačování dalšího krému z tuby.

Je polknutí Fixačního krému Protefix nebezpečné?

Není. Fixační krém Protefix se ve slinách pomalu rozpustí, takže polknutí malého množství krému vám neublíží. Hlavní složky krému projdou trávicím ústrojím neporušené. Jsou nestravitelné a nemají žádný významný vliv na lidský organismus.

Jak dlouho působí fixační účinek Fixačního krému Protefix?

Fixační účinek Fixačního krému Protefix se u jednotlivých osob může výrazně lišit. Zatímco jistá uživatelská studie dokázala, že doba působení Fixačního krému Protefix je v průměru osm až deset hodin, individuální trvání fixace se může vzhledem k druhu zubní náhrady a stav čelisti výrazně lišit.

Jak odstraním zbytky krému z úst a ze zubních náhrad?

Zbytky krému ze zubních náhrad lze nejlépe odstranit pomocí zubního kartáčku a pasty bez obsahu příliš velkého množství „abrazivních látek“. Zbytky krému v ústech lze lehce odstranit jedlým olejem. Namočte vatový tampón do jedlého oleje nebo navštivte lékárnu a kupte si speciální „olej na dásně“.

Jak si vyndám zubní náhrady z úst?

Pokud používáte fixační krém, musíte rozlomit těsnění mezi dásní a fixačním přípravkem.

  • Nejprve si vypláchněte teplou vodou nebo ústní vodou.
  • Poté jemně zatáhněte za dolní náhradu a mírně jí pohybujte, dokud se neuvolní.
  • Při vyndávání horní náhrady položte palec za přední zuby a zatlačte jím nahoru a ven směrem k nosu.
  • Pokud se vám nepodařilo vyndat zubní náhradu a nechcete si ji nechat během noci, můžete navštívit oddělení pohotovosti místní nemocnice nebo se obraťte na lékaře, který má službu.

Budou mi náhrady při použití fixačního krému lépe sedět?

Mnoho zubařů ví, že fixační krém může upravit umístění i u správně nasazených zubních náhrad, a proto svým pacientům v ambulancích doporučují jeho použití. Určitým pacientům s daným stavem čelisti je kromě toho nesmírně náročné nasadit zubní náhrady ideálně. Fixační krém působí i proti podráždění nebo vzniku otlaků v ústech, které jsou způsobeny pohybem zubních náhrad. Samotná zubní náhrada se nehýbe, avšak tkáň v ústech je měkká a časem se mění. Na druhé straně to znamená, že náhrady vám nebudou sedět navždy. Proto by měl jejich nasazení váš zubař pravidelně kontrolovat.

Při jakém druhu problémů s přilnavostí je vhodné použít Fixační podložky Protefix?

Fixační podložky Protefix® jsou speciálně vyrobeny na přechodné období před nasazením definitivní zubní náhrady. Kromě toho je jejich použití doporučováno při ztížených podmínkách čelisti, např. při vážné degeneraci dolní čelisti. V tom případě podložky poskytují účinnou ochranu před vznikem otlaků a zánětů.

Při jakém druhu problémů s přilnavostí je vhodné použít Fixační krém Protefix?

Fixační krém Protefix je vhodný při potížích s přilnavostí a u silné tvorby slin. Je vhodný pro všechny osoby, které upřednostňují rychlé a jednoduché použití. Speciální přilnavý účinek na mokrém povrchu poskytuje dlouhodobou přilnavost, funguje jako těsnění na okrajích náhrady a brání tak proniknutí zbytků jídla pod zubní náhradu.

Při jakém druhu problémů s přilnavostí je vhodné použít Fixační prášek Protefix?

Fixační prášek Protefix je vhodný pro lidi s menšími problémy s přilnavostí. Obsahuje 100% přírodního alginátu sodného a je vhodný pro uživatele s citlivými dásněmi a pro osoby, které dávají přednost používání přírodních produktů.